Wycieczka – rekonesans - Przesieka „Grzywaczówka” Atrakcje: Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia, Muzeum „Samuraj – Rycerz dawnej Japonii”. Niedostępny dla osób niepełnosprawnych na wózkach, szutrowe pokrycie, schody, trudny teren.

Ogród Japoński Siruwia

Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, najwyżej położony ogród japoński w Polsce (600 m n.p.m.). Chlubą Ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników – około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach! Całość Ogrodu to doskonałe w swojej prostocie połączenie krajobrazu i roślinności Karkonoszy z orientalnymi roślinami i motywami Wschodu – w zgodzie z zasadami feng shui.

Muzeum „Samuraj – Rycerz dawnej Japonii”

Jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji zbroi japońskich. Na wystawie można podziwiać oryginalne eksponaty z epoki Edo (XVII – XIX w.) oraz misternie wykonane repliki z tego okresu. Ozdobą kolekcji jest unikalne 800-letnie dzieło sztuki - miecz Tachi z epoki Kamakura (XII – XIV w).

Art Museum Bonsai

Bogata i unikalna kolekcja fascynujących drzewek bonsai dla koneserów sztuki ogrodowej. Niektóre z miniaturowych okazów kolekcji liczą ponad 100 lat i zostały sprowadzone prosto z Japonii. Bonsai z Ogrodu Siruwia prezentowane są na prestiżowych wystawach kwiatowych.

Wystawa Lalek Japońskich

Niezwykła ekspozycja oryginalnych lalek japońskich to niecodzienna okazja spotkania z odległą i tajemniczą kulturą Japonii. Na wystawie położonej w centrum Ogrodu Japońskiego Siruwia można podziwiać wyjątkowe laleczki w różnych stylach i z różnych epok. Lalki japońskie nihon ningyō są integralną częścią japońskiej kultury i mistyki. Podarowane w dzieciństwie towarzyszą Japończykom przez całe życie jako amulety chroniące przed złymi mocami, jako przedmioty magiczne związane ze światem duchowym. Obdarowany może z nimi rozmawiać, przypisać im jakieś cechy osobowości, oddać im chorobę. Lalki japońskie są osobistymi talizmanami szczęścia oraz kunsztownymi okazami kolekcjonerskimi. Ze względu na ich magiczny charakter, lalek nie wyrzuca się w Japonii na śmietnik, ale oddaje się do świątyni, gdzie są palone. Wszystkie eksponaty prezentowane na wystawie w Ogrodzie Japońskim Siruwia zostały sprowadzone bezpośrednio z Japonii.

Kawiarenka Japońska „Siruwia”

Wizyta w kawiarence „Siruwia” to unikalna możliwość skosztowania orientalnych smaków Kraju Kwitnącej Wiśni w cieniu starego dębu, pośród klonów palmowych. Na Gości czeka tu wiele intrygujących smakołyków i delicji w stylu japońskim m.in. zielone lody i shaki o smaku matcha, słodkie pierożki z czerwoną fasolą yatsuhashi oraz wielki wybór ciastek, ciasteczek, cukierków, paluszków, dropsów i gum prosto z Japonii. Oprócz tradycyjnej kawy oraz japońskiej herbaty są oferowane dwa nowe gorące napoje - to niepowtarzalne aromaty latte matcha i latte hojicha! Delektuj się smakami Japonii w Karkonoszach!

Sobota 22.05.2021 g. 23.00 – „UFO” – Starlinki

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Simple Image Gallery Extended


 


 

Szanowni Państwo!

W związku z nadal trwającą epidemią Covid 19 i zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Walki 
z Kalectwem we Wrocławiu kontynuuje zawieszenie:

 - codziennych dyżurów informacyjno-doradczych TWK-Wrocław przy ul. Jedności Narodowej 121, 50-301 Wrocław,

 - zajęć z fizjoprofilaktyki [Koło Parkinsona TWK-Wrocław].

Zajęcia te zawieszone są do odwołania (odwołania stanu epidemii i zagrożenia epidemicznego).

Zajęcia szkoleniowe TWK-Wrocław prowadzone są w formie zdalnej.

Zajęcia sportowe na basenie AWF-Wrocław odbywają się normalnie.

 

Pozdrawiam Józef Patkiewicz Prezes - Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu tel. 502 451 220, 601 85 11 61, 71 322 84 44

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.twkwroclaw.pl


 

Koło Rehabilitacji i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego TWK-Wrocław zapraszają na zdalne szkolenie nt.:

 Mimo minusów i plusy 2020 

Szkolenie odbędzie się w środę 30.12.2020r. w godz. 17:00 - 20.00

Kontakt z Prezesem Józefem Patkiewiczem

1. Biuletyn Osób Niepełnosprawnych "Pomost"  Nr 1/2020 (24). do pobrania w lokalu TWK - Wrocław

(należy umówić się telefonicznie) 

2. W styczniu 2021 kontynuujemy zajęcia sportowe (nurkowie, żeglarze)

TWK Wrocław na basenie AWF Wrocław

3. Następne zdalne zebranie Koła Rehabilitacji  i Zarządu TWK - Wrocław w dniu 13.01.2021 r.

 

Z wyrazami szacunku: 

Prezes: dr Józef Patkiewicz

Prezes Koła:

Konrad Szydłowski

Wiceprezes Koła:

dr Krystyna Gomulska

 

www.mops.wroclaw.pl 

 żródło grafiki: https://edialog.media