REKREACJA– KALENDARIUM - 2021

2021.04.22

czwartek

Wrocław – Ogród Botaniczny

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

2021.04.24

sobota

Wrocław – Pawłowice Pałac UP

Wycieczka do Pałacu Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach we Wrocławiu

2021.04.27

wtorek

Wrocław ul. Kluczborska 5/6

Opowieści fotografa: Różewicz w obiektywie Adama Hawałeja” Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (YouTube)

2021.04.30

piątek

Wrocław ul. Kluczborska 5/6

"Spójrz szerzej" – Astronomia i Wszechświat. Materiał wprawia w podziw i skłania do głębokiej zadumy. Szkolenie Koła Rehabilitacji i Zarządu TWK-Wrocław

2021.05.05

środa

Wrocław ul. Jedności Narodowej 121 – TWK

Wrocław,

Wrocław ul. Kluczborska 5/6

Przyroda bez Barier” (Nature without Barriers) - webinarium na platformie ZOOM ERASMUS+ Unii Europejskiej Nr projektu 2018-1-DE02-KA204-005222 (Józef Patkiewicz)

2021.05.06

czwartek

Wrocław ul. Jedności Narodowej 121 – TWK

Wrocław,

Wrocław ul. Kluczborska 5/6

Important Survey on Assistive Technology and Sport Engagement (Ważna ankieta dotycząca technologii wspomagających i zaangażowania sportowego). opracowana przez UNESCO Chair Team, Institute of Technology Tralee.

2021.

05.07-09

piątek- niedziela

Olszyniec

Gospodarstwo Agroturystyczne

Wycieczka – rekonesans. Atrakcje: grill, ognisko, nauka jazdy konnej, hotel dla psów, konie, jelenie, czarne wiewiórki, Góra Borowa z wieżą widokową, Arboretum Wojsławice, a w piątek 7.05.2021 w nocy – „UFO” – Starlinki

 

 

 

 

2021.

05.21-23

piątek- niedziela

Przesieka „Grzywaczówka”

Wycieczka – rekonesans - Przesieka „Grzywaczówka” Atrakcje: Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia, Muzeum „Samuraj – Rycerz dawnej Japonii”. Niedostępny dla osób niepełnosprawnych na wózkach, szutrowe pokrycie, schody, trudny teren.

Ogród Japoński Siruwia

Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, najwyżej położony ogród japoński w Polsce (600 m n.p.m.). Chlubą Ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników – około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach! Całość Ogrodu to doskonałe w swojej prostocie połączenie krajobrazu i roślinności Karkonoszy z orientalnymi roślinami i motywami Wschodu – w zgodzie z zasadami feng shui.

Muzeum „Samuraj – Rycerz dawnej Japonii”

Jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji zbroi japońskich. Na wystawie można podziwiać oryginalne eksponaty z epoki Edo (XVII – XIX w.) oraz misternie wykonane repliki z tego okresu. Ozdobą kolekcji jest unikalne 800-letnie dzieło sztuki - miecz Tachi z epoki Kamakura (XII – XIV w).

Art Museum Bonsai

Bogata i unikalna kolekcja fascynujących drzewek bonsai dla koneserów sztuki ogrodowej. Niektóre z miniaturowych okazów kolekcji liczą ponad 100 lat i zostały sprowadzone prosto z Japonii. Bonsai z Ogrodu Siruwia prezentowane są na prestiżowych wystawach kwiatowych.

Wystawa Lalek Japońskich

Niezwykła ekspozycja oryginalnych lalek japońskich to niecodzienna okazja spotkania z odległą i tajemniczą kulturą Japonii. Na wystawie położonej w centrum Ogrodu Japońskiego Siruwia można podziwiać wyjątkowe laleczki w różnych stylach i z różnych epok. Lalki japońskie nihon ningyō są integralną częścią japońskiej kultury i mistyki. Podarowane w dzieciństwie towarzyszą Japończykom przez całe życie jako amulety chroniące przed złymi mocami, jako przedmioty magiczne związane ze światem duchowym. Obdarowany może z nimi rozmawiać, przypisać im jakieś cechy osobowości, oddać im chorobę. Lalki japońskie są osobistymi talizmanami szczęścia oraz kunsztownymi okazami kolekcjonerskimi. Ze względu na ich magiczny charakter, lalek nie wyrzuca się w Japonii na śmietnik, ale oddaje się do świątyni, gdzie są palone. Wszystkie eksponaty prezentowane na wystawie w Ogrodzie Japońskim Siruwia zostały sprowadzone bezpośrednio z Japonii.

Kawiarenka Japońska „Siruwia”

Wizyta w kawiarence „Siruwia” to unikalna możliwość skosztowania orientalnych smaków Kraju Kwitnącej Wiśni w cieniu starego dębu, pośród klonów palmowych. Na Gości czeka tu wiele intrygujących smakołyków i delicji w stylu japońskim m.in. zielone lody i shaki o smaku matcha, słodkie pierożki z czerwoną fasolą yatsuhashi oraz wielki wybór ciastek, ciasteczek, cukierków, paluszków, dropsów i gum prosto z Japonii. Oprócz tradycyjnej kawy oraz japońskiej herbaty są oferowane dwa nowe gorące napoje - to niepowtarzalne aromaty latte matcha i latte hojicha! Delektuj się smakami Japonii w Karkonoszach!

Sobota 22.05.2021 g. 23.00 – „UFO” – Starlinki

 

2021.06.06

niedziela

Wrocław – Pawłowice Pałac UP

Wycieczka do Parku Pałacu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Pawłowicach.

2021.

06.26-07.11

sobota - niedziela

Niesulice - Jezioro Niesłysz, Łagów – jezioro Ciecz

Obóz nurkowy integracyjny rekreacyjny i szkoleniowy. Organizator: KP „Nemo” TWK-Wrocław i Centrum Usług Nurkowych „Tryton” Nysa. Nurkowania turystyczne i szkoleniowe: Niesulice - jezioro Niesłysz, Łagów – jezioro Ciecz..

 

 

 

 

 

 

2021.

07.17-31

Jagodne, Piękna Góra

Rejs żeglarski – Konrad Klubu Żeglarskiego „Neptun” TWK-Wrocław. Wielkie Jeziora Mazurskie (Fot. Elżbieta Szydłowska)

 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Simple Image Gallery Extended

 

2021.07.25

 

Nysa, Jezioro Nyskie

Rejs żeglarski. Jacht „Pegaz”. Jarosław Marzec, Józef Patkiewicz, Dariusz Wysocki „Honda”. Organizatorzy: Centrum Usług Nurkowych „Tryton” Nysa i Klub Żeglarski „Neptun” TWK-Wrocław.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Simple Image Gallery Extended

2021.

08.06-21

Chorwacja, Funtana

Wyprawa Klubu Podwodnego „Nemo” – Chorwacja, Półwysep Istria (11). Nurkowania w Adriatic Diving Center w Funtanie, wraki (Coreolanus), delfiny. Zwiedzanie: Vrsar, Rovinj, Limski Kanał, Łódź podwodna (Porec), Jaskinia Postojna (Słowenia).

 • 1
 • 10
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

2021.

08.21-22

Słowenia, Postojna

 

Wyprawa Klubu Podwodnego „Nemo” – Słowenia, Postojna - Jaskinia Postojna (6).

 

2021.

09.10-12

Domasławice, Campus Domasławice

 

Wycieczka – rekonesans - Campus Domasławice

 

2021.

09.17-19

 

Olszyniec

Gospodarstwo Agroturystyczne

Wycieczka – rekonesans. Atrakcje: grill, nauka jazdy konnej, hotel dla psów, konie, Zagórze – Tama.